Gdzie znaleźć kurs integracji sensorycznej?

kurs integracji sensorycznej warszawaZmysły to jeden z najważniejszych darów, jakimi obdarzyła nas natura. To nimi poznajemy i porządkujemy sobie świat, który nas otacza. Jeśli któryś z naszych zmysłów nie działa prawidłowo, nasze codzienne funkcjonowanie staje się utrudnione i pozornie proste czynności stają się dla nas prawdziwym wyzwaniem.

Czym jest integracja sensoryczna?

To dzięki zmysłom odczuwamy, rozumiemy i porządkujemy otaczającą nas rzeczywistość. Segregujemy bodźce i układamy je sobie w głowie. Ta umiejętność nazywa się integracją sensoryczną.

Niestety, zdarza się, że ta funkcja jest zaburzona i któryś z naszych zmysłów zawodzi. Ten problem występuje zwłaszcza u dzieci. Zdarza się, że mają one problemy z koordynacją ciała, rejestrowaniem dotyku czy dźwięku, skupieniem się. Wtedy konieczna jest prowadzona przez specjalistę terapia, która pomoże nam uporać się z trudnościami i umożliwi dziecku prawidłowy, wszechstronny rozwój.

Kurs integracji sensorycznej w Warszawie

Terapeuci, którzy chcieliby się zajmować pomocą dzieciom z zaburzeniami percepcji zmysłowej, powinni przejść odpowiednie szkolenie. Jeśli chodzi o kurs integracji sensorycznej Warszawa daje duże możliwości. Nie brakuje ośrodków, które organizują zajęcia doszkalające w tym zakresie. Wystarczy zapoznać się z ich ofertą i wybrać kurs integracji sensorycznej, który najbardziej nam odpowiada.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.